Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Robert Pabian nie jest już nadleśniczym

14.08.2020 11:10 | 1 komentarz | mad

Zmiany w nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Ze stanowiska nadleśniczego odwołano Roberta Pabiana.

Robert Pabian nie jest już nadleśniczym
Robert Pabian to ceniony fachowiec. Informacja o jego odwołaniu jest więc sporym zaskoczeniem. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja ta może być związana z sytuacją polityczną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Marek Mróz zmiany tłumaczy naturalnymi decyzjami. Jak wyjaśnia, Robert Pabian otrzymał propozycję objęcia innego stanowiska w Lasach Państwach, którą przyjął. – Pan Pabian nie będzie nadleśniczym, ale będzie pracował w Lasach Państwowych. To nie było tak, że otrzymał jakieś odwołanie, to była rozmowa z dyrektorem i po niej pan Pabian podjął decyzję – podkreśla Marek Mróz. O jakim stanowisku mowa? – Tej informacji nie mam, bo pan Pabian ma trzy miesiące, aby objąć to stanowisko. Jak obejmie je to pewnie tę informację przekażemy – odpowiada rzecznik.

Marek Mróz podkreśla, że powołanie nowego nadleśniczego jest decyzją dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, a ta jeszcze nie zapadła. – To nie jest tak, że ktoś był na miejsce pana Pabiana i wymieniamy – zauważa. Marek Mróz pytany, kto obecnie zastępuje Roberta Pabiana, wyjaśnia, że sekretarz Janusz Popadiuk.

(mad)

Ludzie:

Robert Pabian

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian były nadeśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Jest także myśliwym.