środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Doświetlili przejścia dla pieszych

14.08.2020 11:08 | 0 komentarzy | juk

Na przejściach dla pieszych w centrum Radlina pojawiły się nowe, dodatkowe punkty oświetleniowe. W ten sposób ma wzrosnąć bezpieczeństwo pieszych.

Doświetlili przejścia dla pieszych
Mieszkańcy Radlina nie raz skarżyli się na słabo oświetlone przyjścia dla pieszych w centrum miasta. Teraz nocami ul. Korfantego nie jest już tak spowita ciemnością.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami włodarzy Radlina, w centrum miasta pojawiły się nowe lampy oświetlające przejścia dla pieszych. – Zostały skierowane tak, aby w sposób znaczący poprawić widoczność w tych miejscach – mówi Marek Gajda, rzecznik prasowy magistratu.

Nowe ledowe punkty świetlne pojawiły się przy przejściach dla pieszych przy: skrzyżowaniu ulic Korfantego-Rogozina-Hallera (4 latarnie), aptece i targowisku (2 latarnie), skrzyżowaniu obok kościoła oraz przy budynku potocznie zwanym Okrąglakiem (po 1 latarni). W sumie pojawiło się 8 nowych punktów oświetleniowych. Koszt doświetlenia „zebr” wyniósł miasto 64 tys. zł.

- To już kolejne wykorzystanie lamp ledowych na terenie miasta – zauważa Marek Gajda. Dodaje, że w podobny sposób oświetlono m.in. przejścia dla pieszych przy ul. Rymera, na placu Radlińskich Olimpijczyków, przy tężni solankowej, czy na terenie parku im. Zarzeckiego. W planach włodarzy są kolejne doświetlenia np. przy ul. Korfantego, w tym obok kopalni. – Niezależnie od ilości lamp, pamiętajmy, by piesi zawsze zadbali o swoją widoczność np. poprzez odblaski, zaś kierowcy – aby zawsze dostosowali jazdę do bezpiecznej prędkości. Nie tylko w Radlinie – apeluje rzecznik prasowy urzędu.