Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Jastrzębie powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

14.08.2020 09:20 | 0 komentarzy | AgaKa

Już we wrześniu Jastrzębie-Zdrój znajdzie się w gronie prawie 40 miejscowości, które ponownie zawalczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ponad 1,2 mln kilometrów "nakręcili" rowerzyści z całej Polski podczas ubiegłorocznej edycji.

Jastrzębie powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, które pozwalają na toczenie rywalizacji np. między szkołami lub zakładami pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co ważne, zliczane kilometry nie muszą być przejechane w obrębie miasta, dlatego np. pokonanie całej pętli Żelaznego Szlaku Rowerowego przebiegającej częściowo w Czechach również zostanie zaliczone. Tak jak kilometry przejechane w każdym miejscu świata z dostępem do Internetu.

Jak przyłączyć się do zabawy? Wystarczy pobrać na telefon aplikację „Rowerowa Stolica Polski” ze sklepu AppStore lub Google Play, a następnie z listy miejscowości wybrać Jastrzębie-Zdrój. W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, które pozwalają na toczenie rywalizacji np. między szkołami lub zakładami pracy.

- Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia - zachęcają organizatorzy.