Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu na wakacyjnym szlaku [ZDJĘCIA]

13.08.2020 10:21 | 0 komentarzy | d

Tradycji musiało stać się zadość. Po miesiącach rozłąki członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z przyjemnością wybrali się na dwie wakacyjne wycieczki: do Niemodlina i Bielska-Białej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza wyprawa odbyła się 21 lipca. Najpierw pociągiem do Opola, a potem autobusem, uczestnicy dotarli do celu podróży – XIV-wiecznego zamku książęcego w Niemodlinie. Na razie turystom udostępnione są podziemia zamku a w nich sala tortur, wystawa ikon, dawnej broni oraz winiarnia zamkowa. Trwają prace adaptacyjne na piętrach, a w niedługim czasie przywrócona zostanie zabytkowa studnia na głównym dziedzińcu. Na turystach z Raciborza ogromne wrażenie zrobiły historie i legendy opowiedziane przez przewodnika oraz Bursztynowa Komnata, której tym razem niedane było niestety zobaczyć.

Celem sierpniowej wyprawy była z kolei Szyndzielnia leżąca w granicach Bielska-Białej. Członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu postanowili zdobyć szczyt, korzystając z kolejki gondolowej. Potem jeszcze około 15 minut marszu i można było zrobić pamiątkowe zdjęcie pod schroniskiem oraz napić się zasłużonej kawy. Uczestnicy zakończyli wycieczkę podziwianiem wspaniałych kamienic i starówki w Bielsku-Białej.

– Jeśli sytuacja się nie zmieni, we wrześniu planowany jest powrót do tradycyjnej formy spotkań klubowych. Pierwsze miałoby się odbyć we wtorek 15 września o godz. 17.00. Szczegóły wkrótce – zapowiada Mateusz Wiecha z Działu Promocji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz