Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Tak spotkania autorskie wyglądają w dobie pandemii

12.08.2020 15:32 | 0 komentarzy | d

Od 1 czerwca raciborska biblioteka realizuje projekt ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Tak spotkania autorskie wyglądają w dobie pandemii
Dotychczas, w ramach projektu odbył się koncert Kuby Blokesza „Klinek na spleenek, czyli piosenki do przetrwania czasów niełatwych” oraz spotkania z Grzegorzem Kasdepke, Jackiem Hugo-Baderem i Anną Dziewit-Meller.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia online. – W ramach projektu „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika”, chcemy dać naszym czytelnikom i nie tylko, namiastkę bogatej działalności kulturalnej i promującej czytelnictwo, jaką prowadziliśmy przed czasem epidemii – mówi Mateusz Wiecha z Działu Promocji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Wszystkie nagrania w ramach projektu są dostępne na kanale YouTube biblioteki (TUTAJ) w playliście „Program Kultura w sieci” oraz na stronie (TUTAJ).

– Atrakcyjnie zapowiada się również nadchodzące jesienne spotkanie online z Rafałem Hetmanem – znanym i cenionym blogerem książkowym, który spotka się z czytelnikami w przestrzeni wirtualnej w środę 9 września o godz. 18.00. Link do wydarzenia będzie dostępny wkrótce na stronie internetowej biblioteki (www.biblrac.pl) oraz na fanpage biblioteki (www.facebook.com/biblrac) – zapowiada Mateusz Wiecha.

źródło: MiPBP Racibórz