Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Czy w OPS doszło do zakażenia COVID-19? Dyrekcja uspokaja, że nie

12.08.2020 12:06 | 3 komentarze | ma.w

Do redakcji dotarły informacje o możliwości zakażenia wśród pracowników raciborskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od dyrekcji placówki słyszymy, że ta pracuje normalnie, z zastosowaniem reżimu sanitarnego.

Czy w OPS doszło do zakażenia COVID-19? Dyrekcja uspokaja, że nie
Halina Sacha kieruje raciborskim OPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na skrzynkę kontaktową portalu dotarły dziś informacje, że wśród kadry raciborskiego ośrodka mogą być osoby zakażone, które "obsługują klientów i mogą zarażać". - Nagłośnienie tematu zmobilizuje do działania służby - podkreślił Czytelnik. Wskazał również, że chodzi mu o pracujących w budynku przy ul. Sienkiewicza.

Udało nam się skontaktować z Haliną Sachą, która aktualnie przebywa na urlopie. Poinformowała nas, że pracownicy OPS trafiają w czasie pandemii na kwarantannę, jedni z niej wrócili, inni aktualnie przebywają. Jak zaznacza dyrektorka, nie są to okoliczności nadzwyczajne, tylko zwykły tryb pracy. - Pracujemy normalnie jak dotąd, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Jeśli doszłoby do zakażenia wśród kadry, wdrożymy odpowiednie postępowanie i ośrodek może wtedy zostać zamknięty dla klientów, ale obecnie nie ma takiej konieczności - uspokaja Halina Sacha.