Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

"Mickiewicz" II LO ze zdawalnością matur 97,5%. Trzymamy wysoki poziom - cieszą się w szkole

11.08.2020 16:18 | 2 komentarze | ma.w

Według nieoficjalnych danych II Liceum Ogólnokształcące to w tym roku najlepsza szkoła w Raciborzu pod względem zdawalności egzaminu dojrzałości. - To zasługa kadry, młodzieży i atmosfery, jaką mamy w placówce. Liczę, że po egzaminach poprawkowych będziemy mieli 100% - powiedział nam p.o. dyrektora liceum Maciej Malinowski.

"Mickiewicz" II LO ze zdawalnością matur 97,5%. Trzymamy wysoki poziom - cieszą się w szkole
Maciej Malinowski p.o. dyrektora ZSO nr 2 w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wskaźnik zdawalności matur w II LO w Raciborzu jest informacją oficjalną, potwierdzoną nam przez szefa placówki. Inne dane na ten temat są jeszcze nieoficjalne (I LO - 80%; Mechanik - 75%; Budowlanka 66%; Ekonomik 54%). Starostwo przygotuje zbiorówkę w środę do południa i oficjalnie zaprezentuje wyniki ze swoich szkół.

Z dobrych wieści na temat swojej szkoły cieszy się Maciej Malinowski, który podkreśla, że II LO od kilku lat utrzymuje swój wysoki poziom zdawalności. - Mieliśmy jeszcze wyższe wyniki, nawet 100% zdawalności - przypomina. Mimo urlopu od samego rana śledził informacje o wynikach uczniów "Mickiewicza".

Tegoroczny sukces "dwójki" powinien go szczególnie satysfakcjonować, bo matura odbywała się w warunkach pandemii, z licznymi obostrzeniami, a nauka prowadzona była w trybie zdalnym. Są szkoły w powiecie, które mają zdawalność na poziomie znacznie niższym, a średnia wojewódzka to wśród liceów 80%.

- Wszyscy pracowaliśmy w takim samym reżimie. Było to utrudnieniem, ale pamiętajmy, że matura jest podsumowaniem pracy ucznia na przestrzeni wielu lat jego edukacji, a nie tylko ostatnich miesięcy. To przede wszystkim efekt trzyletniej pracy w liceum, gdzie trafił już po części ukształtowany w szkole podstawowej i gimnazjum - zaznacza p.o. dyrektora Maciej Malinowski.

Według Malinowskiego warto podkreślić dobre wyniki w klasach "Mickiewicza", gdzie priorytetem nie są nauki ścisłe, np. w geograficzno - biologicznej czy społeczno - prawnej. - Poradzili sobie z matematyką na maturze, co na pewno nie było dla nich łatwe - uważa szef szkoły. Podkreśla wysoką frekwencję na sobotnich Maratonach Matematycznych, jakie organizowała ZSO nr 2. Zdaniem naszego rozmówcy takie zajęcia pomogły maturzystom.

Malinowski, który pełnoprawnym dyrektorem II LO stanie się 1 września podkreśla, że jest dumny z wyniku całej szkoły.

- Grono pedagogiczne wykonało dobrą robotę, nasi uczniowie dali radę. Nie ma wielkiej filozofii naszego sukcesu. Po prostu mamy świetną młodzież - uśmiecha się raciborzanin.

Do informacji, że II LO jest najlepsze w mieście w kategorii zdawalności matur podchodzi ze spokojem. - Nie traktuję szkół w naszym mieście jako konkurencję. Jesteśmy partnerami, współdziałamy. Ściśle współpracowałem z dyrektor Kacprowicz z I LO przy tegorocznych egzaminach maturalnych. Wspieraliśmy się w organizacji matur w warunkach pandemii. Życzę powodzenia tym uczniom z wszystkich raciborskich szkół, którym teraz nie poszło, żeby poprawki zaliczyli pozytywne - nadmienił M. Malinowski.

Do egzaminów poprawkowych (8 września) przystąpi z II LO tylko 4 uczniów. Maciej Malinowski wierzy, że im się powiedzie i "Mickiewicz" będzie mógł się pochwalić 100% zdawalnością w tym roku.