Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Park będzie atrakcyjniejszy dla dzieci

16.08.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

MSZANA Jesienią w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie na dzieci będzie czekać dużo więcej atrakcji niż obecnie. Na skwerze za boiskiem do siatkówki plażowej powstanie plac zabaw, który gmina zrealizuje w ramach marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Mszana otrzymała na ten cel dotację w wysokości 60 tys. zł. Szacunkowy koszt całkowity inwestycji to 100 tys. zł.

Park będzie atrakcyjniejszy dla dzieci
Szacunkowy koszt całkowity inwestycji to 100 tys. zł.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W ramach zgłoszonego do dofinansowania wniosku zaplanowano zabudowę następujących urządzeń: karuzeli tarczowej z siedziskami, huśtawki wahadłowej podwójnej, huśtawki wagowej poczwórnej, zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową i pomostem, obiektu wolnostojącego – „domek zabawowy – domek aptekarza”, 2 ławek metalowych z siedziskami drewnianymi, kosza na śmieci oraz tablicy z regulaminem korzystania z placu zabaw – wylicza Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie. Od kilku lat między parkiem a remizą OSP działa już jeden plac zabaw. Teraz będzie drugi, lepiej wyposażony.

Ponadto, przy okazji konkursu, wokół parku ustawione zostaną 3 tablice kierunkowe, które będą oznakowaniem drogi do miejsca pamięci, jakim jest mogiła powstańcza znajdująca się mszańskim cmentarzu. Zadanie w całości ma zostać zrealizowane do 12 października 2020 r.

W parku staną też dodatkowe trzy urządzenia rekreacyjne, które zostaną zakupione z Funduszu Sołeckiego na 2020 rok. Pieniądze na ten cel zaplanowano w funduszu już w ubiegłym roku, kiedy to odbywało się Zebranie Wiejskie. Na realizację tej inwestycji jest czas do końca roku. Nowe urządzenia zostaną zamontowane na skwerku w pobliżu istniejącej siłowni plenerowej.(art)