Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Remontu nie będzie w tym roku, bo nie ma na niego pieniędzy

15.08.2020 07:00 | 17 komentarzy | juk

Choć powstał projekt przebudowy drogi do wodzisławskiego akwenu Balaton, to w najbliższym czasie prace remontowe się nie rozpoczną. Powód? Brak pieniędzy w miejskiej kasie.

Remontu nie będzie w tym roku, bo nie ma na niego pieniędzy
Na chwilę obecną środki nie zostały zabezpieczone w budżecie miasta na remont drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Dziury, uskoki, spękania i nierówności. Każdy, kto choć raz poruszał się ul. Bracką w Wodzisławiu Śl., która jest jedyną drogą dojazdową do Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” przekonał się, że jej remont jest konieczny. – Przejeżdżając tędy samochodem z wnukami, czasem się zastanawiam, kiedy utknę w jednej z tych dziur – mówi nam spotkany przy ul. Brackiej wodzisławianin pan Stanisław. Dodaje, że poruszanie się drogą również na rowerze sprawia problemy. – Raz niefortunnie najechałem na jeden z uskoków i wylądowałem na ziemi – mówi nam podkreślając, że kapitalny remont nawierzchni jest niezbędny.

Projekt gotowy

W lipcu zeszłego roku wodzisławski urząd miasta podpisał z jedną z lokalnych firm projektowych umowę na wykonanie projektu przebudowy drogi dojazdowej do Ośrodka. Opracowanie zostało wykonane pod koniec ubiegłego roku. Zakłada ono przebudowę drogi – rozpoczynającej się przy bramie wjazdowej na teren Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Wodzisławiu Śl – wraz z budową kanalizacji sanitarnej, nowym oświetleniem, a także podłączeniem infrastruktury sieciowej. Projekt objął również modernizację dolnego parkingu na około 115 miejsc, znajdującego się w sąsiedztwie zbiornika. Koszt wykonania projektu wyniósł 60 tys. zł.

W tym roku remontu nie będzie

Zapytaliśmy wodzisławski magistrat, czy w związku z posiadaną dokumentacja projektową w najbliższym czasie jest możliwe rozpoczęcie robót. – Budowa drogi na Balaton jest jednym z zadań priorytetowych dla prezydenta Mieczysława Kiecy, dlatego też został wykonany projekt jej przebudowy – mówi nam Mateusz Jamioła z tamtejszego wydziału dialogu, promocji i kultury. Dodaje, że zgodnie z wykonaną dokumentacją, szacowany koszt przebudowy ul. Brackiej to około 4,3 mln zł. – Na chwilę obecną środki nie zostały zabezpieczone w budżecie miasta – przekazuje Jamioła. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach droga nie przejdzie kapitalnego remontu.(juk)