środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Ile razy mieszkańcy złamali obostrzenia sanitarne?

13.08.2020 19:00 | 10 komentarzy | juk

Za nieprzestrzeganie kwarantanny, brak maseczki, niezachowywanie przepisowych odległości między osobami – za te przewinienia wciąż sypią się kary od Sanepidu. Ile do tej pory wydała ich wodzisławska stacja?

Ile razy mieszkańcy złamali obostrzenia sanitarne?
Do końca lipca na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do 5 przypadków łamania obostrzeń sanitarnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT Od połowy marca, czyli od wprowadzenia stanu epidemii na terenie Polski spowodowanego koronawirusem, stacje sanepidu w całym kraju nakładają mandaty i kary za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych lub rażące ich łamanie. Sprawdziliśmy, ile przypadków łamania obostrzeń sanitarnych do tej pory potwierdzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) w Wodzisławiu Śl.

Jak informuje nas szefowa wodzisławskie PSSE Barbara Orzechowska do końca lipca na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do 5 przypadków łamania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. 4 potwierdzono w Wodzisławiu Śl. i 1 w Rydułtowach. – Łącznie nałożono kary pieniężne na kwotę 8,5 tys. zł – przekazuje nam Barbara Orzechowska. Wyjaśnia, że kary dotyczyły przede wszystkim opuszczenia miejsca kwarantanny, niezachowania dystansu społecznego oraz braku zasłaniania nosa i ust.

Dla porównania w powiecie raciborskim do 23 lipca naruszeń nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19 stwierdzono o wiele więcej, bo aż 49 przypadków. Decyzje o nałożeniu kar pieniężnych były jednak znacznie niższe i wyniosły w sumie 1,5 tys. zł. Dotyczyły one wyłącznie naruszenia obowiązku kwarantanny. (juk)