Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Masz pytania o bon turystyczny? Zadaj je ekspertowi

11.08.2020 13:46 | 0 komentarzy | d

Oddział ZUS w Chorzowie 18 sierpnia, we wtorek, organizuje telefoniczny dyżur ekspercki. Podczas rozmowy ze specjalistami ZUS będzie można zapytać o bon turystyczny, dowiedzieć się co trzeba zrobić, aby go otrzymać oraz jak będzie wyglądało jego rozliczenie. Dodatkowo będzie można uzyskać porady w zakresie zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do aktywowania bonu.

Masz pytania o bon turystyczny? Zadaj je ekspertowi
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Eksperci ZUS będą dyżurować w najbliższy wtorek, 18 sierpnia, w godz. od 9.00 do 11.00, pod numerem telefonu 32 34 90 681. - Zachęcamy do skorzystania z porad telefonicznych naszych pracowników, którzy postarają się wyjaśnić wątpliwości dotyczące zarówno bonu turystycznego, jak i innych spraw, która można zrealizować za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Przypominam, że za pośrednictwem PUE możemy także składać wnioski o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, w tym o świadczenie postojowe, czy dodatek solidarnościowy - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

PUE ZUS mogą korzystać płatnicy składek, osoby ubezpieczone, jak również świadczeniobiorcy. Profil PUE pozwala na załatwianie wielu spraw bez wychodzenia z domu przez internet. Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu profilu zaufanego (ePUAP) oraz bankowości elektronicznej. Obecnie swój profil ma już ponad 5 mln osób.

źródło: ZUS

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego