Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Jest nowy przetarg na basen w Roju. Na razie na projekt

11.08.2020 12:58 | 0 komentarzy | ska

W Żorach-Roju powstanie nowoczesny, całoroczny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy, którego sercem będzie ekologiczne kąpielisko. Trwają procedury przetargowe, związane z tą ważną inwestycją. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, ogłoszony w formule "zaprojektuj i wybuduj" nie przyniósł odpowiedniej oferty. Jedyna złożona propozycja była o kilka milionów droższa niż budżet inwestycji. - Chcemy rozbić to zadanie na część projektową oraz część budowlaną - mówił nam wówczas Waldemar Socha, prezydent Żor. 

Jest nowy przetarg na basen w Roju. Na razie na projekt
Teren rekreacyjny w Roju ma opierać się na basenie wykorzystującym starą nieckę. fot. UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest nowy przetarg na basen w Roju. Na razie na projekt

Przypomnijmy, że na projekt pn. „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” nasze Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 4 120 994,65 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 484 822,90 zł z budżetu państwa. Główną funkcją zrewitalizowanego obiektu będzie kąpielisko, a dodatkowo odnowione zostaną także: korty do tenisa ziemnego, boisko do siatkówki plażowej wraz ze stalową trybuną zewnętrzną, znajdująca się na terenie ośrodka zieleń oraz wchodzące w jego skład budynki techniczne. Obecnie trwają procedury, związane z realizacją tego przedsięwzięcia.

- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wyraził zgodę na podzielenie przedmiotu zamówienia na dwa oddzielne postępowania przetargowe – na projekt oraz usługi budowlane. Ogłoszono już przetarg na zaprojektowanie, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla przebudowy kąpieliska w Żorach-Roju. Spodziewamy się, że w tej formule przetargi zostaną rozstrzygnięte, a cała inwestycja zrealizowana w terminie – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta.

Projekt „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.