Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Martyna Rejner pokieruje szkołą w Zawadzie Książęcej

11.08.2020 12:06 | 0 komentarzy | mad

Jest nowy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie Książęcej (gm. Nędza). Konkurs wygrała Martyna Rejner, która zastąpi na tym stanowisku Janusza Stanka.

Martyna Rejner pokieruje szkołą w Zawadzie Książęcej
Martyna Rejner pracę w Zawadzie Książęcej rozpocznie wraz z nowym rokiem szkolnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczasowy dyrektor placówki Janusz Stanek złożył przed kilkoma miesiącami rezygnację z piastowanej funkcji. Po ogłoszeniu przez Urząd Gminy w Nędzy konkursu na nowego dyrektora zgłosiła się jedna osoba. To Martyna Rejner, której funkcję szefowania Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Zawadzie Książęcej powierzono na okres pięciu lat (od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2025 r.). – Pani Martyna Rejner znalazła aprobatę wszystkich członków komisji konkursowej – podkreśla wójt Nędzy Anna Iskała.

Martyna Rejner ukończyła PWSZ w Raciborzu na kierunku grafika użytkowa oraz Uniwersytet Śląski w Cieszynie ze specjalizacją malarstwo. Jest nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, prowadzącym pracownię malarstwa i rysunku oraz zajęcia z rękodzieła dla dzieci i młodzieży. Pracuje także w Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, gdzie prowadzi lekcje z malarstwa i rysunku.

– Nie będzie łatwo, z racji na obecne czasy związane z koronawirusem i nie wiemy tak naprawdę, co nas czeka od września. Miejmy nadzieję, że pójdzie to w dobrym kierunku i że będziemy się mogli pokazać z jak najlepszej strony. Choć jak na razie to jedna wielka niewiadoma – mówi nam Martyna Rejner. Jak słyszymy, objęcie nowej funkcji wiąże się z rezygnacją M. Rejner z pracy w liceum sztuk plastycznych. W raciborskim MDK-u pani Martyna nadal pozostaje nauczycielem.


Czytaj również: MARTYNA REJNER – MISTRZYNI RĘKODZIEŁA

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.