Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Joachima Augustynioka [ZDJĘCIA]

11.08.2020 08:47 | 0 komentarzy | mad

Wspólnota parafii św. Jerzego w Sławikowie uczciła srebrny jubileusz święceń proboszcza, ks. Joachima Augustynioka.

Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Joachima Augustynioka [ZDJĘCIA]
Ks. Joachim Augustyniok odbierał liczne życzenia, składał je m.in. starosta raciborski Grzegorz Swoboda/ fot. Jennifer Wochnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubileuszowa msza św. to wielka modlitwa dziękczynna całego kościoła wznoszona do Boga z podziękowaniem za dar kapłaństwa i powołania do służby Bogu i drugiemu człowiekowi. W przygotowanie tej ważnej, dla życia kościoła lokalnego i powszechnego, uroczystości zorganizowanej w niedzielę 9 sierpnia zaangażowała się cała parafia. Wszyscy żyli tym wydarzeniem, czego dowodem były pięknie ustrojone domy, ulice wiosek, obejście kościoła i plebani oraz przygotowane dekoracje i wystrój wnętrza kościoła. Z wielką radością cała sławikowska wspólnota parafialna tłumnie zgromadziła się na niedzielnej Sumie, aby wspólnie przy Ołtarzu Pańskim wziąć udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w 25. rocznicę święceń kapłańskich proboszcza, ks. Joachima Augustynioka.

Najświętsza Eucharystia rozpoczęła się procesją od plebanii do wnętrza zabytkowej świątyni. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Biskup Jan Wieczorek, biskup senior diecezji gliwickiej. W koncelebrze obok księdza jubilata licznie uczestniczyli duchowni. Przyszli także przedstawiciele władzy lokalnej - starosta Grzegorz Swoboda oraz wicewójt Rudnika Tomasz Kruppa.

Jubileuszowej Mszy św. sprzyjała doniosła i przepełniona modlitwą atmosfera. Powagę uroczystości nadał udział we Mszy św. orkiestry dętej, pocztów sztandarowych oraz strażaków z OSP Sławików i Miejsce Odrz. w strojach galowych. Po odśpiewaniu uroczystego „Te Deum” dziekan dekanatu Łany, ks. Bernard Mocia złożył jubilatowi w imieniu księży życzenia. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele parafialnej rady duszpasterskiej, ministranci, nadzwyczajni szafarze komunii św., starosta Swoboda i wicewójt Kruppa.

Po Mszy św. goście zgromadzili się w domu przyjęć, gdzie swój program artystyczny w gwarze śląskiej, opowiadający o historii życia ks. Joachima przedstawiły dzieci z sławikowskiej parafii. Małą niespodziankę przygotowali także starsi ministranci, którzy nakręcili film ukazujący to, co dzieje się w zakrystii, kiedy księdza nie ma. Goście mieli także możliwość wsłuchania się w grę skrzypaczki, której zaprezentowane utwory były prezentem dla księdza proboszcza od właścicieli lokalu.

źródło: Parafia Sławików, oprac. (d), fot. Jennifer Wochnik


Czytaj również: Zegar z 24-karatowym złotem na 25-lecie kapłaństwa [ZDJĘCIA]

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik