Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Zatrucie czadem w mieszkaniu przy Pomnikowej w Raciborzu. Nastolatka trafiła do szpitala

10.08.2020 09:05 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu (7-9 sierpnia) strażacy z Raciborza trzykrotnie wyjeżdżali do akcji związanych z tlenkiem węgla.

Zatrucie czadem w mieszkaniu przy Pomnikowej w Raciborzu. Nastolatka trafiła do szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 7 sierpnia o godz. 17.54 strażacy otrzymali zgłoszenie o tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Pomnikowej w Raciborzu. Na miejscu potwierdzono obecność śmiertelnie groźnego związku w powietrzu. Stężenie czadu wynosiło 300 ppm (parts per million - liczba części na milion). Co więcej, czad wydychała również obecna w mieszkaniu młoda kobieta. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

8 sierpnia strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Katowickiej w Raciborzu, w którym również uruchomiła się czujka tlenku węgla. Tym razem stężenie czadu nie było wysokie. Nikt nie został poszkodowany. Prawdopodobnie przyczyną uwalniania się tlenku węgla była w tym przypadku awaria piecyka gazowego.

Ponowną interwencję w mieszkaniu przy ul. Katowickiej w Raciborzu odnotowano jeszcze 9 sierpnia. Strażacy potwierdzili obecność czadu w dwóch mieszkaniach zlokalizowanych w jednym pionie budynku. Tym razem przyczyną powstawania czadu była prawdopodobnie niedrożność przewodu kominowego. Zarządcy budynku polecono sprawdzenie drożności komina przez fachowców.