Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Plac Zwycięstwa walczy o uznanie internautów

07.08.2020 10:49 | 1 komentarz | d

Trwa plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Do tegorocznej 21 edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Wśród miejsc, które mogą otrzymać nagrodę, znalazł się plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. To jedyna lokalizacja z terenu powiatu raciborskiego w tej edycji konkursu.

Plac Zwycięstwa walczy o uznanie internautów
To kolejny konkurs, w którym plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej ma szanse na nagrodę. Nie tak dawno bez powodzenia walczył o tytuł "Modernizacja Roku i Budowa XXI w"/ fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoich faworytów wybierają mieszkańcy. W trakcie plebiscytu można głosować na najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów.

– Plebiscyt publiczności potrwa do końca sierpnia br. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe – informują organizatorzy. Większość realizacji ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie. Są wśród nich zarówno obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane, jak i zupełnie nowe inwestycje. Ponadto, zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach NPP 2020 i Architektura Roku odbędzie się w okresie jesiennym, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Wśród propozycji, na które mogą głosować internauci, znalazł się plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. To reprezentacyjne miejsce gminy, które po latach zapowiedzi doczekało się rewitalizacji. Plac został oddany do użytku w drugiej połowie maja 2019 roku.

TUTAJ można głosować.