Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Raciborska biblioteka pełna detektywów [ZDJĘCIA]

07.08.2020 10:01 | 0 komentarzy | d

To był tydzień pełen zawiłych zagadek, tajemnic, śladów i dowodów, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Mali detektywi, którzy uczestniczą w akcji „Przygodowe lato z biblioteką” bawili się we wtorek z Tiril, Oliverem i Otto, a w czwartek śledztwo przejął sam Sherlock Holmes.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabawy detektywistyczne rozpoczęto od przedstawienia sylwetek znanych detektywów m.in. bohaterów książek „Operacja”. Następnie uczestnicy wykonali legitymacje detektywa, namalowali mapkę miasteczka Elvestad oraz wzięli udział w zabawie polegającej na rozpoznawaniu zapachów. Jak wiadomo, detektywi muszą być sprawni fizycznie, dlatego uczestnikom zaproponowano trening zumby z Joanną Dudkiewicz.

W czwartek uczestnicy spotkali się z Sherlockiem Holmesem. Bohater powieści sir Arthura Conana Doyle'a zainspirował dzieci do wykonania lup detektywistycznych, badania odcisków palców czy rozszyfrowywania hasła przy pomocy alfabetu Morse’a. Obejrzano także pierwszy film o najsłynniejszym detektywie świata - „Sherlock Holmes Baffled” z 1900 roku.

A już 11 sierpnia „Lato z biblioteką” skorzysta z gościnności Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu – tego dnia dzieci wezmą udział w podchodach inspirowanych serią książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Z kolei w czwartek 13 sierpnia organizatorzy zapraszają na spotkanie z Klubem Włóczykijów. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

źródło: MiPBP Racibórz, oprac. (d)