środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Zgrzewarki do tacek - czy posiadasz je już w swojej restauracji?

06.08.2020 22:58 | 0 komentarzy | MK

Zamawiając jedzenie z dostawą lub na wynos, oczekujemy świeżego posiłku, który dotrze do naszego domu w nienaruszonym stanie. Lokale gastronomiczne wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, dlatego w coraz większej ilości profesjonalnych kuchni pojawiają się zgrzewarki do tacek.

Zgrzewarki do tacek - czy posiadasz je już w swojej restauracji?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Zgrzewarka do tacek - nowoczesne rozwiązanie starego problemu
  2. Jak działa zgrzewarka tacek?
  3. Zgrzewarka do tacek bezpieczna dla każdego rodzaju żywności

 Zgrzewarka do tacek to niewielkie, ale funkcjonalne urządzenie, które pozwala szybko i bez problemów zamknąć pojemnik na żywność. Ten sposób zabezpieczenia posiłków na czas transportu jest w pełni bezpieczny dla żywności, a co więcej niweluje do zera niebezpieczeństwo wylania się lub wysypania przewożonych dań.

Zgrzewarka do tacek - nowoczesne rozwiązanie starego problemu

Z problemem pakowania żywności na czas transportu stykają się nie tylko producenci jedzenia, ale przede wszystkim restauracje, puby i bary, które realizują zamówienia na wynos i z dowozem do klienta. To właśnie w takich lokalach osoby przygotowujące posiłki często zmagają się z pakowaniem przygotowanych dań w taki sposób, aby można je było bezpiecznie przewieźć nawet na duże odległości. Rozwiązaniem tego kłopotu są zgrzewarki do tacek. Urządzenia te to niewielkie sprzęty w kompaktowych rozmiarach, które zmieszczą się w każdej, nawet niewielkiej kuchni. Są też bardzo łatwe w obsłudze, dlatego poradzą sobie z tym zarówno doświadczeni kucharze, jak i osoby początkujące. Sam proces zgrzewania zajmuje zaledwie kilka sekund, więc nie wydłuża on w znaczny sposób czasu wydania posiłków.

Jak działa zgrzewarka tacek?

Zgrzewarka tacek nie jest skomplikowanym urządzeniem. Jej obsługa ogranicza się do umieszczenia tacki z jedzeniem we wskazanym miejscu, ustawienia żądanego programu lub temperatury i dociśnięcia pokrywy urządzenia do umieszczonej w nim tacki. Resztę pracy wykonuje zgrzewarka. Do zamknięcia tacek wykorzystywana jest folia, która pod wpływem wysokiej temperatury przykleja się do rantów tacki, tworząc w ten sposób trwałe i solidne zamknięcie. Folia ta jest przeznaczona do kontaktu z żywnością i nie wchodzi z nią w reakcje, w związku z tym nie zmienia smaku i zapachu potraw, ani nie wpływa na ich walory odżywcze.

Profesjonalna zgrzewarka tacek wyposażona jest także w funkcję automatycznego odcinania folii, co znacznie ułatwia wyjęcie zamkniętej już tacki z urządzenia i zmniejsza straty materiału. W efekcie zamknięcie tacki jest szczelne, a przy tym wygląda estetycznie.

Zgrzewarka do tacek bezpieczna dla każdego rodzaju żywności

Zgrzewarki do tacek cieszą się tak dużą popularnością nie tylko ze względu na prostą obsługę i dużą funkcjonalność, ale również przez możliwość zamykania w nich tacek z każdego rodzaju żywnością. Dla procesu zgrzewania nie ma znaczenia, czy na tacce znajduje się posiłek w formie stałej, sypkiej czy płynnej, dlatego zgrzewarka do tacek idealnie nadaje się zarówno do zamykania tradycyjnych posiłków, jak i zup, sosów lub dodatków w postaci ryżu czy kaszy.

O bezpieczeństwie stosowania tego rozwiązania przy każdym typie żywności świadczy jego popularność. Zgrzewarki do tacek pojawiają się zarówno w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, ale też, w wersji przemysłowej, w zakładach produkcyjnych, trudniących się wytwarzaniem gotowych dań lub dań instant. W zakładach tych obowiązują rygorystyczne normy sanitarne, a zgrzewanie tacek przy pomocy zgrzewarki spełnia je w 100%.

Jeśli to nie przekonało Cię do zainwestowania w zgrzewarkę do tacek, zobacz przykładowe urządzenia i dowiedz się więcej o ich funkcjonalności.

Materiał zewnętrzny