Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Koronawirusowe strefy. Jakie obostrzenia powrócą od soboty?

06.08.2020 13:14 | 1 komentarz | juk

Z uwagi na rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa Ministerstwo zdrowia wprowadza regionalizację. W powiatach z największymi przyrostami będą obowiązywać surowsze obostrzenia, w tym konieczność noszenia wszędzie maseczek. Jakie inne obostrzenia powrócą?

Koronawirusowe strefy. Jakie obostrzenia powrócą od soboty?
Ministerstwo Zdrowia wprowadza strefy czerwone i żółte, w których będą obowiązywać większe obostrzenia. (fot.Ministerstwo Zdrowia )
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od najbliższej soboty (8.08) w powiatach z największym wzrostem zakażeń wrócą niektóre obostrzenia. - Chcemy wprowadzić dodatkowe rygory w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń, w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim - poinformował dziś (6.08) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Ministerstwo zdrowia przedstawiło listę lokalizacji, podzielonych na dwie strefy: czerwoną i żółtą. W czerwonej znalazły się: Rybnik i powiat rybnicki oraz powiat wodzisławski i pszczyński. W żółtej: Żory i Jastrzębie-Zdrój oraz powiat cieszyński. Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. Lista będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać. - Będzie modyfikowana dwa razy w tygodniu - mówił podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Na następnej stronie publikujemy listę regionalnych obostrzeń związanych ze wzrostem zakażeń podzieloną na strefę czerwoną i żółtą.