Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze przyjedzie do Nędzy

06.08.2020 11:19 | 0 komentarzy | mad

W trasę po województwie śląskim ruszyło Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze”. Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach doradzają w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany kopciuchów. Pomogą również w wypełnianiu wniosków o dotacje, a przede wszystkim będzie możliwość złożenia dokumentów na miejscu. Jednym z przystanków na ich trasie jest gmina Nędza.

Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze przyjedzie do Nędzy
Eksperci do Nędzy przyjadą w piątek 14 sierpnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” wystartowało pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Nędzy eksperci pojawią się w piątek 14 sierpnia. Swoim mobilnym biurem zaparkują na parkingu naprzeciwko urzędu gminy. Eksperci przyjmować będą bezpłatnie w godzinach od 13.30 do 17.00.

Urzędnicy z Nędzy przypominają, że zainteresowani uzyskaniem dofinansowania, chcący złożyć wniosek na miejscu muszą spełnić takie wymagania jak: obecność wszystkich współwłaścicieli nieruchomości objętej dofinansowaniem oraz obecność współmałżonka wnioskodawcy (jeśli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim oraz pozostaje w ustawowej wspólnocie majątkowej). A także dostarczyć numer księgi wieczystej nieruchomości w formacie AA0A/00000000/0 (gdzie A to litera, a 0 to cyfra), numer działki, dokumenty potwierdzające dochód uzyskany w 2019 r. oraz numer rachunku bankowego. Wymagana jest także znajomość powierzchni użytkowej budynku oraz rok oddania budynku do użytkowania.

– Wszystkich mieszkańców, którzy chcą ubiegać się m.in. o dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania oraz do ocieplenia budynku w ramach programu „Czyste Powietrze” serdecznie zapraszamy – zachęca Daniel Waloszek, mł. referent ds. obsługi rady i promocji gminy Nędza.