Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Dzieci poznały tajniki fotografowania [ZDJĘCIA]

05.08.2020 13:58 | 0 komentarzy | d

Jak zrobić dobre, wakacyjne zdjęcie albo nierzeczywiste bez użycia Photoshop'a? I czy zwykły aparat w telefonie poradzi sobie z tymi zadaniami? W ramach akcji "Przygodowe Lato z biblioteką" filia nr 3 w Ocicach zorganizowała warsztaty fotograficzne dla dzieci.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku warsztatów młodzi adepci fotografii poznali podstawowe terminy takie jak przesłona, migawka, kadrowanie czy światło. Omówiono także w skrócie historię fotografii i istotną rolę, jaką odgrywa ona w dzisiejszych czasach. Poruszono także temat na czasie, czyli fotografię wakacyjną.

Głównym punktem warsztatów były jednak zajęcia praktyczne. Dzieci miały za zadanie m.in. sfotografować zjeżdżalnię na pobliskim przyszkolnym podwórku, tak aby ukazać, jak najwięcej detali, wykonać portrety uczestników warsztatów w różnych ujęciach (cała postać, popiersie i twarz) czy zrobić zdjęcie nierzeczywiste bez użycia Photoshop'a. To ostatnie sprawiło dzieciom najwięcej radości, a efektem pracy są m.in. zdjęcia przedstawiające postać chowającą się do wiaderka, olbrzymie buty czy sukienkę z kwiatka. Na koniec wspólnie wybrano najlepsze zdjęcia, a każdy uczestnik mógł liczyć na cenne wskazówki i uwagi.

Warsztaty poprowadziła Paulina Michalak - fotograf z zamiłowania oraz absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

źródło: MiPBP Racibórz