Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Uczestnicy Lata z biblioteką spotkali się z alpakami [ZDJĘCIA]

04.08.2020 17:27 | 0 komentarzy | d

Są ciekawskie, robią śmieszne miny i uwielbiają wspólne zabawy. Ale przede wszystkim mają dobroczynny wpływ na ludzi. W ramach projektu „Biblioteka bez barier” uczestnicy wakacyjnych zajęć odwiedzili Woźniakówkę w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie spotkali się oko w oko z alpakami.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystarczy, że patrzymy na alpaki i już się uśmiechamy. Dołóżmy do tego bezpośredni kontakt z mięciutką w dotyku wełną, a szybko odczujemy dobroczynne efekty alpakoterapii. Szron, Julek, Syriuszek, trzy młode alpaki oraz suczka Berni szybko podbiły serca uczestników, pozwalając się głaskać, przytulać i fotografować. Z przyjemnością pozwoliły się także wyprowadzić na pobliskie pastwisko i nakarmić soczystą marchewką. Na finał dzieci przekonały się, jakie walory posiada wełna z alpaki, biorąc udział w warsztatach gręplowania. Zajęcia polegały na własnoręcznym szarpaniu wypranego i pachnącego runa alpaki. Jego niezwykła miękkość i puszystość sprawiła wszystkim wielką przyjemność, a efektem było wykonanie własnej poduszki.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: MiPBP Racibórz