Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Rusza remont ulicy Traugutta

11.08.2020 07:00 | 6 komentarzy | ska

PSZÓW Wkrótce ruszą prace na ul. Traugutta. W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, która ma kosztować niecałe 3,6 mln złotych. Plac budowy został już przekazany wykonawcy.

Rusza remont ulicy Traugutta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, przejeżdżając ulicą Traugutta w Pszowie. Kilometrowy odcinek tej drogi będzie przebudowany, a prace ruszą lada dzień. Za realizację przedsięwzięcia będzie odpowiadać firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Firma ma spore doświadczenie budowlane. Wykonywała m.in. rondo na skrzyżowaniu dwóch dużych arterii w Karczowie na zlecenie opolskiego oddziału GDDKiA, a także przebudowę dróg powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu i budowała kanalizację sanitarną m.in. w Zabrzu. Na spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim firmę reprezentował Paweł Bartkowski, członek zarządu.

Zakres robót na ul. Traugutta obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome i likwidację tunelu drogowego. Stosowną umowę z wykonawcą podpisali starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła, a w spotkaniu z wykonawcą udział wzięli także wiceburmistrz Pszowa Piotr Kowol i wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Michał Stabla. Wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku. Przypomnijmy, że inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządów powiatu oraz Pszowa.(ska)

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski