Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Kolejna droga w powiecie do remontu. Tym razem Powstańców Śl. w Skrzyszowie

08.08.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na modernizację końcowego odcinka ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie, na pograniczu z Jastrzębiem-Zdrojem. Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

Kolejna droga w powiecie do remontu. Tym razem Powstańców Śl. w Skrzyszowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKRZYSZÓW Przetarg został ogłoszony 24 lipca, ma zostać rozstrzygnięty w sierpniu. Zadanie ma zostać sfinansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Godów. – Zadeklarowaliśmy, że dołożymy do tego zadania pół miliona złotych – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak dodaje, modernizacji ma zostać poddany prawie 400-metrowy odcinek ulicy Powstańców Śląskich od skrzyżowania z drogą do strefy gospodarczej w Skrzyszowie do granicy z Jastrzębiem-Zdrojem. Wedle zapisów zawartych w przetargu, zadanie ma zostać wykonane do 13 listopada tego roku.

Na razie nie wiadomo, czy na czas robót droga będzie przejezdna (ruch wahadłowy), czy zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. – Decyzja zostanie podjęta po wyborze wykonawcy i omówieniu tego tematu między wykonawcą, Powiatowym Zarządem Dróg oraz Wydziałem Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego – mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. (art)