Wtorek, 22 września 2020

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Kultura

Będą chłonąć muzykę w pełni podczas „Koncertu w ciemności"

04.08.2020 09:15 | 0 komentarzy | AgaKa

To wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 września o godzinie 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. W jego organizację włączył się Polski Związek Niewidomych. Część koncertu przebiegać będzie w ciemności. 

Będą chłonąć muzykę w pełni podczas „Koncertu w ciemności"
Wydarzenie zwracać będzie uwagę na ważny aspekt społeczny, a mianowicie na funkcjonowanie osób niedowidzących i niewidomych w kulturze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed fortepianem zasiądzie Piotr Sałajczyk - pianista, kameralista, pedagog przez krytyków zaliczany do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojej generacji. To laureat nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz, przyznanej „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej".

- Międzynarodowy Festiwal Gorczyckiego wpisał się już na stałe w nasz kulturalny kalendarz wydarzeń. Wraz z organizatorami tej znakomitej imprezy proponujemy wyjątkowe muzyczne doznania, akcentując zarazem wsparcie dla osób niewidomych i niedowidzących. Jestem przekonany, że dla uczestników koncertu będzie to niezapomniane przeżycie - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.