Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Nowiny Wodzisławskie o radlińskim gigancie za 290 mln zł

04.08.2020 08:57 | 0 komentarzy | art

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała prac związanych z budową nowoczesnej elektrociepłowni w Radlinie, która będzie opalana gazem koksowniczym i do 2022 ma zastąpić przestarzałą EC Marcel. Choć roboty ziemne rozpoczęto zaledwie w połowie kwietnia, to już widać spory postęp w pracach budowlanych. Budowa bloku energetycznego w Koksowni Radlin ma się zakończyć w czwartym kwartale 2021 r. Ma on być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, spełniając wszystkie wymagania Unii Europejskiej.

Nowiny Wodzisławskie o radlińskim gigancie za 290 mln zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mszana nie chce szybkiej kolei CPK. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kolejnych etapach konsultacji w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Warszawą, wraz z prezentacją najnowszych wariantów przebiegu linii nr 170 przez powiat wodzisławski, Jastrzębie i Żory. Jeden z wariantów zakłada, że linia może przebiegać przez gminę Mszana. W Mszanie zawrzało. - Linia przedzieli naszą gminę na pół – alarmują włodarze Mszany.

Nasi górnicy nadzieją na leczenie COVID-19. Polska firma Biomed z Lublina pracuje nad wytworzeniem leku na COVID-19. Prace są bardzo zaawansowane, a przebiegają głównie w oparciu o przeciwciała pozyskane od górników ze Śląska, których organizmy pokonały koronawirusa. Górnicy oddali osocze, w którym znajdują się przeciwciała, jednak potrzeba jeszcze sporo cennego składnika krwi, aby badania nad lekiem zostały ukończone.

Wygraj „100 autorytetów na 100-lecie Niepodległości z Ziemi Wodzisławskiej”. Nasz prezent dla czytelników z okazji promocji książki.

Zawada sprawę niedokończonej ul. Młodzieżowej bierze w swoje ręce. Bo na urzędników liczyć nie może.

Petycja o utworzenie żłobka w Osinach. Temat wciąż rozpala mieszkańców gminy Gorzyce.

W Radlinie fontanny działają. A w Wodzisławiu nie. Dlaczego?

101. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Mszana.

Złomiarze ukradli kabel. Wiadukt na Jastrzębskiej zamknięty pół roku dłużej.