Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Patrol

Kolejne interwencje Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w powiecie raciborskim

03.08.2020 09:57 | 0 komentarzy | żet

Brak szpitala rejonowego w Raciborzu połączony z remontami arterii komunikacyjnych powoduje, że coraz więcej wymagających pomocy medycznej mieszkańców powiatu raciborskiego jest transportowanych do szpitala w śmigłowcach. Podczas minionego weekendu 31 lipca - 2 sierpnia odnotowano kolejne dwie interwencje tego typu.

Kolejne interwencje Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w powiecie raciborskim
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 sierpnia w Cyprzanowie (gmina Pietrowice Wielkie) doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Mężczyzna jechał nieutwardzoną drogą. W pewnym momencie zahaczył o wystający z jezdni element, w następstwie czego przewrócił się i doznał urazu podstawy czaszki. 75-letni mężczyzna trafił do szpitala. Przetransportowano go tam śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodajmy, że podczas minionego weekendu zespół LPR interweniował w powiecie raciborskim jeszcze raz. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia około południa w Turzu (gmina Kuźnia Raciborska). Zgłaszający próbował obudzić dwóch wędkarzy, którzy spali w samochodzie. Po długich próbach jeden z mężczyzn ocknął się, jednak drugi nie odzyskał przytomności. Na miejsce wezwano strażaków oraz ratowników pogotowia. Mężczyzna, który odzyskał przytomność, został przewieziony przez ratowników do szpitala. Po przebadaniu okazało się, że miał we krwi zbyt dużo dwutlenku węgla. Jego nieprzytomny kompan został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.