Czwartek, 6 sierpnia 2020

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

RSS

12 letni Szymon jeździ na wózku i walczy o windę

01.08.2020 01:11 | 0 komentarzy | ska

W położonych tuż przy Jastrzębiu Zebrzydowicach mieszka 12 Szymon Penkala, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Choroba przykuła go do wózka, jednak nastolatek wraz z rodzicami walczy o polepszenie bytu. Celem zbiórki, którą można wspomóc w serwisie Siepomaga jest montaż windy, która będzie przystosowana do chłopca. 

12 letni Szymon jeździ na wózku i walczy o windę
Szymon Penkala walczy o windę, która pomoże mu normalnie opuszczać mieszkanie, m.in. podczas wyjazdów na rehabilitację. fot. Siepomaga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 letni Szymon jeździ na wózku i walczy o windę

Zanik mięśni utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Pomaga tylko regularna i żmudna rehabilitacja, leczenie i wsparcie najbliższych. Szymon jest cudownym dzieckiem, który w muzyce odnajduje siłę i energię do życia. Głęboko wierzę, że jeszcze nie raz będę mogła pójść z synkiem na koncert - mówi Jolanta Penkala, mama Szymona. - Jest nam bardzo ciężko każdego dnia. Mieszkamy na piętrze,  bez windy. Dziecko rośnie, zmienia się jego waga, a mnie brakuje już sił, by go wnosić i znosić po schodach kilka razy dziennie na zajęcia z rehabilitantem - dodaje. 

Zbiórkę można wspomóc pod adresem: ZBIÓRKA NA WINDĘ DLA SZYMONA

Potrzeba ponad 71 tys. zł, aby marzenie chłopca się spełniło. Zachęcamy do wsparcia!