Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Fita i jego radni murem za Polowym [konferencja posesyjna prezydenta miasta]

31.07.2020 11:31 | 10 komentarzy | ma.w

Swoistą deklarację lojalności przedstawił na posesyjnej konferencji wiceprezydent Raciborza Michał Fita wobec swego szefa - Dariusza Polowego. Odniósł się w ten sposób do braku wotum zaufania, które przy braku głosu dwojga jego radnych, Polowy nie uzyskał na sesji. Prezydent obiecał poprawę komunikacji, tłumaczył się, że jej brak był spowodowany pandemią.

Fita i jego radni murem za Polowym [konferencja posesyjna prezydenta miasta]
Dariusz Polowy (w środku) ze swymi zastępcami. Na posesyjnej konferencji w tym zestawieniu prezydenci wystąpili po raz pierwszy w kadencji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz miasta oznajmił, że dziękuje za zaufanie tym którzy udzielili, a głosy przeciwne uznał za czynnik mobilizujący, by polepszyć komunikację między tymi osobami.

- Celem jest dobro miasta. Jakość współpracy mogła ulec pogorszeniu. Powodem nie była zła wola, ale ograniczenie osobistych spotkań z uwagi na pandemię - stwierdził D. Polowy.

- Mając na względzie stabilność pracy i dostrzegając potencjał w całej radzie, deklaruję współpracę całej radzie miasta. Wyniki pozostałych głosowań dowodzą tego potencjału. Drzwi mojego gabinetu pozostają otwarte jak dotąd dla wszystkich - podsumował prezydent Dariusz Polowy.

Głos zabrał także Michał Fita, zaznaczając, że w klubie jego radnych - Niezależnych nie ma rozłamu. Klub deklaruje dalszą wolę współpracy na rzecz Miasta, jego mieszkańców, to jest najistotniejsze. Szefowa klubu Anna Szukalska wydała stosowne oświadczenie w tej sprawie na sesji - powiedział Fita.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza