Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Szkolna jak nowa znacznie szybciej

31.07.2020 09:23 | 0 komentarzy | art

O wiele wcześniej niż zakładano, zakończyła się przebudowa ul. Szkolnej w Połomi. To bardzo dobra wiadomość dla miejscowych kierowców, bo chodzi o drogę w centrum sołectwa, biegnącą obok kościoła, basenu i ośrodka kultury.

Szkolna jak nowa znacznie szybciej
Przebudowa ul. Szkolnej miała potrwać do października. Zadanie udało się zrealizować znacznie wcześniej, bo jeszcze w lipcu. Fot. UG Mszana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jej remontu mieszkańcy oczekiwali od lat, a władze gminy od lat zabiegały o pozyskanie środków zewnętrznych na jej przebudowę. Teraz równa nawierzchnia, szeroki chodnik i świeżo wymalowane oznakowanie cieszą oczy. Przede wszystkim jednak poprawił się komfort korzystania z drogi przez kierowców i pieszych oraz bezpieczeństwo jej użytkowników.

- Przebudowa drogi na odcinku od wiaduktu nad autostradą A1 do ul. Centralnej ruszyła w styczniu tego roku i zakończyła się dużo przed terminem, który był planowany na październik - podkreśla Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie. Przebudowa odcinka ul. Szkolnej kosztowała 3,2 mln zł brutto. Na realizację zadania Gmina pozyskała 50 % dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, które wynosi 1,6 mln zł.

Wykonawcą robót było wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Infrago z Jankowic.