Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Jakie osiągnięcia uznał za warte podkreślenia wiceprezydent Fita?

29.07.2020 18:05 | 4 komentarze | ma.w

Trwa zdalna sesja w raciborskim urzędzie. Pierwszy zastępca Dariusza Polowego - wiceprezydent Michał Fita wymienił na sesji absolutoryjnej obszary swej pracy w magistracie, które postrzega w kategoriach sukcesu za 2019 rok.

Jakie osiągnięcia uznał za warte podkreślenia wiceprezydent Fita?
Michał Fita I wiceprezydent Raciborza na zdalej, lipcowej sesji rady miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Polowy udzielił głosu swym zastępcom, żeby podsumowali na posiedzeniu swoje dokonania w minionym roku,

M. Fita mówił o zrealizowaniu już ponad 90% wytycznych strategii rozwoju Raciborza za ostatnie lata. Wydział rozwoju (kieruje nim Anna Kobierska - Mróz), który mu podlega, nadzoruje wykonanie strategii.

Według wiceprezydenta sukcesem miasta było zorganizowanie 73. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20. Podziękował pracownikom OSiR za sprawny ich przebieg. Uczestniczyło w nich 1000 zawodników.

Wiceprezydent przypomniał, że pomysłem obecnych władz było uruchomienie na rynku lodowiska dla mieszkańców. - W samym grudniu jeździło na nim ponad 3 tys. osób - podkreślił. Fita powiedział, że w październiku spodziewa się gotowej wizualizacji dla zmodernizowanego lodowiska przy Zamkowej (ma być zadaszone).

Jako osiągnięcie M. Fita podał sprawną organizację jarmarków miejskich, na które pozyskano (jeszcze w poprzedniej kadencji - przyp. red.) dotację unijną w kwocie 1 mln zł. Za tę kwotę zakupiono m.in. infrastrukturę potrzebną do organizacji jarmarków.

Wiceprezydent podkreślił udane w jego opinii pierwsze Dni Raciborza na Zamku Piastowskim (były częściowo odpłatne, z koncertem głównym wystąpił Kult z Kazikiem Staszewskim).

Za osobisty sukces Michał Fita uznał doprowadzenie do objęcia przez firmę Tauron patronatu nad zeszłoroczną edycją INTRO Festival.