Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Niebezpieczna zabawa kosztuje pół miliona złotych

29.07.2020 09:28 | 1 komentarz | acz

Blisko pół miliona złotych. Tyle spółka Koleje Śląskie musiała przeznaczyć w ciągu tylko 5 lat na naprawę zniszczonych pociągów po obrzuceniu ich kamieniami. Traci na tym nie tylko śląski przewoźnik, ale również pasażerowie.

Niebezpieczna zabawa kosztuje pół miliona złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatni weekend doszło do dwóch kolejnych zdarzeń, w których nieznani sprawcy zaatakowali kamieniami pociągi Kolei Śląskich. Do pierwszego przypadku doszło wczesnym popołudniem w sobotę. W Sosnowcu podczas wjeżdżania naszego pociągu na dworzec główny wybito jedną z szyb w pierwszym wagonie. Wieczorem, również w sobotę, doszło do podobnej sytuacji. Sprawcy, którzy oczywiście zaraz po ataku uciekli, obrzucili pociąg relacji Katowice – Zwardoń na szlaku pomiędzy Kobiórem a Pszczyną.

Te niebezpieczne zachowania wpływają bardzo mocno na jakość i komfort podróżowania. Koleje Śląskie posiadają jeden z najnowocześniejszych taborów. Koszt jednego pociągu to blisko 20 milionów złotych. Takie karygodne działania sprawiają, że nowoczesny pociąg, musi być na czas naprawy wyłączony z eksploatacji, a to oznacza wysyłanie na trasy taboru zastępczego. Zdarza się również, że po takich atakach kamieniami, ranni zostają pasażerowie. Koleje Śląskie wszystkie przypadki zgłaszają odpowiednim służbom – niestety rzadko udaje się złapać sprawców.