Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Ciąg dalszy batalii o żłobek w Osinach. Do gminy wpłynęła petycja

29.07.2020 08:54 | 0 komentarzy | art

Decyzja zebrania wiejskiego w Osinach, które niejednomyślnie nie wyraziło zgody na utworzenie w miejscowej świetlicy wiejskiej na okres 2 lat prywatnego żłobka dla dzieci w wieku 1-4 lata, najwyraźniej nie zamyka dyskusji o utworzeniu obiektu. Do gminy wpłynęła bowiem petycja, by żłobek jednak utworzyć. Wójt Daniel Jakubczyk zapowiedział zwołanie w sierpniu sesji rady gminy, która zajmie się m.in. tematem uruchomienia żłobka w Osinach.

Ciąg dalszy batalii o żłobek w Osinach. Do gminy wpłynęła petycja
Świetlica wiejska w Osinach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zebranie wiejskie w Osinach, na którym większość jego uczestników opowiedziała się przeciw utworzeniu żłobka na parterze świetlicy wiejskiej, odbyło się 8 lipca. Miało burzliwy przebieg, pomysłodawczyni utworzenia żłobka Sylwia Milcuszek nie miała możliwości zaprezentowania całego swojego pomysłu, jej wystąpienie było przerywane, w czym aktywny udział brał gospodarz i przewodniczący zebrania sołtys Henryk Tomala, padło kilka głupich słów pod adresem rodziców małych dzieci, a samo głosowanie również miało zadziwiający przebieg. Bo choć przeciwnicy utworzenia żłobka z pewnością byli w większości, to przez zamieszanie nie do końca było wiadomo, ile dokładnie osób zagłosowało przeciw koncepcji, a ile za. Więcej o przebiegu zebrania pisaliśmy tutaj.

Okazuje się, że już dwa dni później powstała, petycja o otworzenie żłobka w Osinach, która 21 lipca trafiła do wójta gminy i Rady Gminy w Gorzycach. Została ona podpisana przez ponad 120 osób. Z treścią petycji można zapoznać się tutaj. Co na to wójt gminy?

- Mając na względzie i w pełni rozumiejąc oczekiwania Rodziców, planuję zwołanie w temacie opieki nad dziećmi do lat 3 sesji rady gminy w miesiącu sierpniu. Tematy wiodące: możliwość uruchomienia żłobków / klubów dziecięcych / oddziałów przedszkolnych w Kolonii Fryderyk i Osinach - zapowiedział Daniel Jakubczyk