Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Nowy wóz strażacki trafi jednak do Mszany

31.07.2020 13:00 | 0 komentarzy | art

MSZANA Niedawno, bo przy okazji wyborów prezydenckich, gmina Mszana rywalizowała w dwóch edycjach „Bitwy o wozy”, w ramach których gminy z najwyższą frekwencją wyborczą otrzymywały od MSWiA wozy strażackie. Mszana, choć była blisko, to ostatecznie wozu dla OSP Gogołowa – bo tam auto miało trafić – nie wygrała. Wkrótce jednak gmina i tak wzbogaci się o nowy wóz, tyle że dla OSP Mszana. Tyle że będzie musiała do jego zakupu dołożyć nieco z własnego budżetu.

Nowy wóz strażacki trafi jednak do Mszany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

OSP Mszana wzbogaci się o nowy wóz, który zastąpi wysłużonego stara dzięki dofinansowaniu, jakie pozyskała gmina. 70 tys. zł na zakup wozu przekaże Województwo Śląskie, 210 tys. zł będzie pochodzić z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a 230 tys. zł z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jako, że gmina ogłosiła już przetarg i poznała złożone w nim oferty, a w zasadzie jedną jedyną ofertę, to wiadomo już, że auto będzie kosztować 771 tys. zł. Co oznacza, że do zakupu z własnego budżetu gmina musi dołożyć 261 tys. zł.

Gmina zakupi dla OSP Mszana średni wóz ratowniczo-gaśniczy z napędem na dwie osie. Auto ma zostać dostarczone najpóźniej do 15 listopada tego roku.(art)