Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Kultura

Reggae Festiwal opanował internet. Transmisję oglądali nawet w USA!

28.07.2020 13:41 | 3 komentarze | juk

Bez wątpienia była to szczególna edycja wodzisławskiego Reggae Festiwalu. Miasto chłonęło festiwalową energię i żyło tym wydarzeniem. Co więcej, czy to w domach, w ogrodach, na tarasach, czy w samochodach fani reggae dali się porwać temu wyjątkowemu brzmieniu.

Reggae Festiwal opanował internet. Transmisję oglądali nawet w USA!
Transmisję 17. edycji „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu" w sumie oglądało około 50 tys. widzów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedem kamer, czterech operatorów, trzy stoły mikserskie, dwie niezależne sceny i ponad dwudziestu wspaniałych wykonawców - to wszystko złożyło się na tegoroczną 17. edycję „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu", która odbyła się 25 lipca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa, wydarzenie odbyło się online. Podczas internetowej transmisji na żywo koncerty dali: Mesajah oraz TABU. Zaś o rewelacyjny klimat dbali charyzmatyczni: Cheeba, DrLove i Slaveah oraz Mateusz „Kosa" Kosiński.

Okazuje się, że nie tylko Wodzisław Śl. doświadczył gorących emocji podczas imprezy. Czterogodzinne show śledzili fani dobrego, energetycznego brzmienia zarówno z naszego miasta, z regionu, kraju, ale i m.in. z: Norwegii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Czech oraz Chorwacji. W sumie tego wieczoru koncerty oglądało około 50 tys. widzów.

- Była to wyjątkowa edycja festiwalu i mam nadzieję, że jedyna bez publiczności - komentuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. - Z transmisją wydarzenia dotarliśmy do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców, a ogromna liczba pozytywnych opinii świadczy o jego dobrym przygotowaniu. Przedstawiona przez nas propozycja organizacji festiwalu w takiej formie, w sytuacji związanej z epidemią, okazała się strzałem w dziesiątkę. To było bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie, które z pewnością przyczyniło się do budowania marki miasta - dodaje. „Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal" zorganizowało dla Miasta Wodzisław Śląski Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Total Promotion. Wyrażają oni nadzieję, że za rok impreza odbędzie się na stadionie miejskim, z udziałem publiczności.

W galerii prezentujemy zdjęcia wykonane podczas 17. edycji „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu".