środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

iBlockFIRE - skuteczny produkt do gaszenia wszelkiego typu pożarów

28.07.2020 12:50 | 0 komentarzy | EK

Jeśli jadąc kiedyś samochodem zobaczyłeś dym wydobywający się spod maski, albo siedząc w domu poczułeś swąd dymu i dopiero po chwili uświadomiłeś sobie, że dobywa się on z kuchni, to z pewnością doznałeś emocji nie do pozazdroszczenia.

 iBlockFIRE - skuteczny produkt do gaszenia wszelkiego typu pożarów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tego typu objawy, najprawdopodobniej oznaczają ogień i to każdy z nas miałby na myśli w pierwszej chwili. Poważny problem jednak zacząłby się wtedy, kiedy uświadomilibyśmy sobie, że nie mamy urządzenia, które byłoby w stanie uratować nas z opresji. Czemu piszę to zdanie z taką pewnością? Bo zaledwie 1% polskiego społeczeństwa posiada w domu jakiekolwiek urządzenie gaśnicze, a wśród tego 1%, większość z nich to pewnie osoby, które na co dzień zajmują się pożarnictwem i rozumieją, że pożar stanowi realne zagrożenie dla każdego z nas.

Często chcąc zakupić gaśnicę do domu, samochodu lub pracy zderzamy się z tym, że każda gaśnica służy do gaszenia innego typu pożaru. A skąd my mamy wiedzieć czy zapali nam się gniazdko pod napięciem, olej w kuchni czy firanka, dotykająca nagrzanej żarówki lampy? Znając powyższe problemy firma PartGroup wychodzi im naprzeciw ze swoim innowacyjnym produktem iBlockFIRE, który w założeniu ma gasić wszelkie typy pożarów, które realnie mogą nas spotkać w życiu codziennym. Zakłada, że będziemy musieli gasić pożary typu A,B,C,F oraz urządzenia elektryczne. Próżno szukać na rynku gaśnicy, która byłaby równie uniwersalna co ten Spray Gaśniczy.

Ponadto w założeniu ma być on łatwy w obsłudze, toteż dzięki swoim poręcznym rozmiarom oraz łatwości użycia, może stosować go każdy, od osób w podeszłym wieku, aż po dzieci.

Jest to szczególnie ważne w kontekście czasu użycia, ponieważ tempo rozprzestrzeniania się ognia podczas pożaru jest zaskakująco szybkie i zanim zdąży my wymyślić sposób na ugaszenie zapalonego przedmiotu, czy nawet zanim oporządzimy się z gaśnicą, może okazać się, że pożar będzie mogła ugasić już tylko wyspecjalizowana jednostka straży pożarnej.

Przy okazji użycia sprayu iBlockFIRE będziemy mogli z łatwością i szybko ugasić pożar

w zarodku.