Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Kolejna droga w powiecie do remontu. Tym razem Powstańców Śl. w Skrzyszowie

28.07.2020 11:38 | 1 komentarz | art

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na modernizację końcowego odcinka ul. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie, na pograniczu z Jastrzębiem-Zdrojem. Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. 

Kolejna droga w powiecie do remontu. Tym razem Powstańców Śl. w Skrzyszowie
Odcinek ul. Powstańców Śl., który zostanie wyremontowany obecnie znajduje się w kiepskim stanie. Fot. Czytelnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przetarg został ogłoszony 24 lipca, ma zostać rozstrzygnięty w sierpniu. Zadanie ma zostać sfinansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Godów. - Zadeklarowaliśmy, że dołożymy do tego zadania pół miliona złotych - mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak dodaje, modernizacji ma zostać poddany prawie 400-metrowy odcinek ulicy Powstańców Śląskich od skrzyżowania z drogą do strefy gospodarczej w Skrzyszowie do granicy z Jastrzębiem-Zdrojem. Wedle zapisów zawartych w przetargu, zadanie ma zostać wykonane do 13 listopada tego roku. 

Na razie nie wiadomo, czy na czas robót droga będzie przejezdna (ruch wahadłowy), czy zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. - Decyzja zostanie podjęta po wyborze wykonawcy i omówieniu tego tematu między wykonawcą, Powiatowym Zarządem Dróg oraz Wydziałem Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego - mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.