środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wkrótce koniec rozbudowy remizy OSP Jastrzębie Górne [ZDJĘCIA]

28.07.2020 10:46 | 0 komentarzy | ska

Już tylko tygodnie dzielą nas od ukończenia przebudowy budynku przy ulicy Pszczyńskiej. Do wykonania zostały prace wykończeniowe.

Wkrótce koniec rozbudowy remizy OSP Jastrzębie Górne [ZDJĘCIA]
Do starego budynku dobudowano dwa garaże. fot. Barbara Englender / UM Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wkrótce koniec rozbudowy remizy OSP Jastrzębie Górne [ZDJĘCIA]

Kosztująca ponad 2 i pół miliona złotych inwestycja zmierza do końca. Dawny budynek handlowy przy Pszczyńskiej 142 został rozbudowany o dwustanowiskowy garaż. W obiekcie wymieniono instalacje. Całość została docieplona, częściowo wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. W budynku zamontowano już nowe sanitariaty. Do wykonania pozostały podłogi, malowanie ścian i montaż bramy zewnętrznej.

W wyremontowanym obiekcie będzie mieściła się przede wszystkim siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej Jastrzębie Górne. To jednak nie wszystko. Z budynku będą mogli korzystać również mieszkańcy miasta i stowarzyszenia. - Zależy nam na tym, żeby to było miejsce tętniące życiem. Strażnica będzie otwarta dla mieszkańców, którzy będą chcieli z niej korzystać - na przykład dla kół gospodyń wiejskich czy innych stowarzyszeń - mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju. Odbiór techniczny budynku nastąpi prawdopodobnie we wrześniu.