środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Psy i koty do adopcji

28.07.2020 10:05 | 0 komentarzy | kama

Psiaki i kociaki z rybnickiego schorniska czekają na nowe, kochające domy.

Psy i koty do adopcji
Psy z rybnickiego schroniska czekają na kochające domy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dora

Numer: 65/7, Imię: Dora, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg. Dora to lękliwa sunia, która wymaga doświadczonego opiekuna. Spokojnie spaceruje na smyczy, lecz boi się wielu dźwięków np. samochodów. Łatwo się płoszy. Pozwoli się dotykać lecz bez pośpiechu i na spokojnie. Gwałtowne ruchy stresują Dorę. Dobrym rozwiązaniem byłby dom z innym, zrównoważonym psem, który pomoże Dorze nabrać pewności siebie. Odradzamy dom z małymi dziećmi. Proponujemy przed adopcją kilka spacerów zapoznawczych, żeby Dora mogła bliżej poznać nowego opiekuna. Sunia potrzebuje cierpliwego i spokojnego opiekuna żeby nabrać pewności siebie. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Egon

Numer: 64/197, Imię: Egon, Płeć: pies, Wiek: ok. 8 lat, Wielkość: owczarek niemiecki. Egon to grzeczny i spokojny pies. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. Trochę zdystansowany do ludzi, ale sytuacja (schronisko) jest dla niego nowa. Smaczki go interesują i wtedy jest skłonny współpracować z człowiekiem. Musi przybrać na wadze jednak w schronisku przez stres ciężko psiaka "podtuczyć". Nie toleruje innych psów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Tafik

Numer: 28/261, Imię: Tafik, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: średni - ok. 12kg. Uroczy psiak, który bardzo chętnie towarzyszy wyprowadzaczowi. Na inne psiaki lubi poszczekać. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ebis

Numer: 42/192, Imię: Ebis, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 2 lat. Ebis to żywiołowy psiak, który lubi węszyć i odkrywać zapachy. Ma piękne umaszczenie. Do psów i ludzi pozytywnie nastawiony. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Hapsa

Numer: 97/245, Imię: Hapsa, Płeć: suka, Wielkość: średnia - ok. 10kg, Wiek: ok. 1 roku. Hapsa to psi podrostek, w związku z tym rozpiera ją energia i radość życia. Hapsa na spacerze nie chodzi tylko skacze i biega, jest bardzo ruchliwa, nie potrafi ustać w miejscu, trudno jej nawet zrobić zdjęcia. To pozytywna, młoda sunia, wszystkich kocha, ludzi i psy i jest trochę z tą miłością namolna. Wszystkim zachwyconym jej słodkim wyglądem i młodym wiekiem przypominamy, że to młody, bardzo energiczny pies, wymagający dużo spacerów, ćwiczeń i uwagi! Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Suzy

Numer: 47/289, Imię: Suzi, Płeć: suka, Wielkość: mała - ok. 9kg, Wiek: ok. 3 lat. Suzy to młoda, energiczna (ciągnie na smyczy) sunia. Fajna do ludzi, chętnie potowarzyszy w joggingu. Szuka domku gdzie nie będzie się nudziła. Poprzedni właściciel twierdził, że ucieka, albo po prostu mało czasu dla niej mieli. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Gabor

Numer: 53/249, Imię: Gabor, Płeć: pies , Wiek: ok. 2 lat, Wielkość: średni - ok. 20kg. Cudny, młody psiak. Do ludzi jeszcze nieufny, ale to przyjdzie z czasem. Za to każdego pieska na spacerze zachęcał do zabawy. Widać, że tego mu brakuje, zabawy i ruchu, a przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ida

Numer: 14/233, Imię: Ida, Płeć: suczka, Wiek: ok. 2 lat, Wielkość: mała - ok. 6kg. Ida to malutka suczka, zmieści się dosłownie w większej torbie. Jest wesoła i lubi kontakt z człowiekiem. Stosunek do psów póki co nieznany. Na smyczy ładnie spaceruje. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Hana

Numer: 82/262, Imię: Hana, Płeć: suka, Wiek: ok. 2 lat, Wielkość: średnia - ok. 10kg. Hana jest bardzo przerażona pobytem w schronisku. Każdy ruch i dźwięk sprawiają, że zamiera przyklejona do ziemi. Potrzebuje spokojnego domu, który pokaże jej, że człowiek to dobra istota. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE