Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Malarstwo jaskiniowe w Brzeziu [ZDJĘCIA]

24.07.2020 14:58 | 0 komentarzy | d

Nie tylko w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, ale także w filiach bibliotecznych organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. Spotkania pod hasłem „Niezła sztuka - dzieła sztuki w nowej odsłonie” realizuje biblioteka w Brzeziu – za nami już dwa, pełne atrakcji wydarzenia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z rysunkami naskalnymi. Przeczytany został fragment eseju „Barbarzyńca w ogrodzie” Zbigniewa Herberta dotyczący historii odkrycia jaskini w Lascaux. Następnie uczestnicy wcielili się w rolę jaskiniowców i również wykonali swoje rysunki „naskalne” w nowej odsłonie. W ten sposób powstały m.in.: „naskalna ryba”, „naskalny piesek”, a nawet „naskalni bohaterowie Minecrafta”. W trakcie kolejnego spotkania dzieci poznały pierwsze cywilizacje, starożytność oraz średniowiecze. Przeczytano fragment książki „Smok przez płot”, a w części artystycznej mali artyści ulepili własne, miniaturowe rzeźby - wazy, zwierzęta, a nawet asteroidy.

– Taki kontakt z dziełem sztuki pozwala wydobyć na światło dzienne to, co leży głęboko we wnętrzu każdego z nas. Dla dzieci mających problemy z wyrażaniem własnych emocji to najlepsza forma zajęć – mówi Bożena Plis-Grochowicz, kierownik biblioteki.

Kolejne zajęcia literacko- plastyczne, podczas których omówiona zostanie historia sztuki - poczynając od rysunków naskalnych, a kończąc na sztuce współczesnej - odbędą się w dniach 13, 20 i 27 sierpnia w godz. 11-14 w bibliotece w Brzeziu (ul. Myśliwca 9).

źródło: MiPBP Racibórz