Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Starosta Swoboda: decyzji o wycince drzew na Lwowskiej jeszcze nie ma

24.07.2020 09:39 | 5 komentarzy | ma.w

Włodarz powiatu podał nam, że w starostwie nie wydano jeszcze decyzji o wycięciu drzew przy dawnym Słoneczku przy ul. Lwowskiej. Radni komisji gospodarki miejskiej wybierają się tam na wizję lokalną z udziałem mieszkańców.

Starosta Swoboda: decyzji o wycince drzew na Lwowskiej jeszcze nie ma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grzegorz Swoboda przekazał Nowinom, że informacje, które pojawiły się na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej w urzędzie (czwartkowe obrady 23 lipca), są nieprecyzyjne. Z wypowiedzi wiceprezydenta Koniecznego do radnych wynikało, że na etapie postępowania w starostwie powiatowym sprawa jest już rozstrzygnięta decyzją pozwalającą na wycinkę. Tymczasem jak informuje G. Swoboda, sprawa jest w toku. - Konsultujemy te działania z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach. W sprawie wycinki wniosek wpłynął z urzędu miasta w Raciborzu, analizujemy tę sprawę - wyjaśnił Grzegorz Swoboda. Powiedział też, że otrzymał liczne zapytania w sprawie wycinki. - Ona nie jest przesądzona, być może dokonana zostanie tylko pielęgnacja tych lip - zaznacza włodarz powiatu. Dodał także, że drzewa oznakowano, by mieszkańcy wiedzieli, że planowane są wobec nich jakieś działania. Wpisuje się to w zamysł radnego powiatowego Dawida Wacławczyka, aby społeczność miała szansę wziąć udział w konsultacjach nad decyzją o wycince, zanim ta zapadnie w starostwie.

Piotr Klima szef komisji gospodarki miejskiej zapowiedział w czwartek, że 24 lipca (piątek) radni Raciborza spotkają się na miejscu, obok Słoneczka przy Lwowskiej, by porozmawiać o ewentualnej wycince z mieszkańcami.

O sprawie ewentualnej wycinki pisaliśmy tutaj, w relacji z posiedzenia komisji gospodarki w magistracie:

https://www.nowiny.pl/167693-drzewa-przy-sloneczku-pojda-pod-pile-bo-sa-za-wysokie.html

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza