Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kończą ocieplać salę gimnastyczną w Markowicach

24.07.2020 08:32 | 0 komentarzy | żet

Nowe okna, docieplone ściany i stropy, odnowiona elewacja – tak w te wakacje zmieniła się sala gimnastyczna w Markowicach. Prace remontowe powoli dobiegają końca.

Kończą ocieplać salę gimnastyczną w Markowicach
Wkrótce zakończą się prace przy termomodernizacji szkoły w Markowicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Termomodernizacja sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Raciborzu Markowicach to jedno z największych prowadzonych obecnie zadań w tym zakresie przez Miasto Racibórz. Prace idą pełną parą i mają zakończyć się przed nowym rokiem szkolnym. Dotychczas wykonano docieplenie ścian, częściowe docieplenie stropodachu, wymienione zostały okna i drzwi zewnętrzne. Do zakończenia robót pozostało do wykonania: część opaski przy budynku, część docieplenia dachu oraz część tynku na cokole elewacji budynku.

Wartość umowna robót została określona na kwotę ponad 620 tys zł, z czego 520 tys. dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Termin umowny wykonania robót ustalono na dzień 31.08.2020 r.

Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku mieszkańcy Markowic apelowali do prezydenta Dariusza Polowego o termomodernizację sali gimnastycznej w miejscowej szkole. - Panie prezydencie, tam jest 18 stopni. Może chociaż zewnętrzną ścianę sali gimnastycznej ocieplić, żeby tam były godne warunki - proponowali wówczas mieszkańcy (więcej: Dzieci z Markowic marzną na lekcjach wychowania fizycznego). O realizację inwestycji dopominała się również miejscowa radna Justyna Henek-Wypior (zobacz: Czy ocieplenie klimatu pomoże dzieciom z Markowic przetrwać zimę?). Władze Raciborza zdecydowały się jednak poprawić wniosek do WFOŚiGW i przełożyć inwestycję na kolejny rok. Przy okazji ograniczono również zakres przedsięwzięcia - zrezygnowano z wymiany parkietu, grzejników oraz wykonania nowego sufitu podwieszanego.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza