Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Radni Raciborza skrytykowali opłatę 2 zł za toaletę w Parku Jordanowskim

23.07.2020 19:02 | 13 komentarzy | ma.w

Piotr Klima stwierdził na posiedzeniu komisji gospodarki 23 lipca, że to wygórowana cena za skorzystanie z szaletu w miejskim parku, który otwarto tuż przed wakacjami. - Dzieci często korzystają z toalety, to uderza po kieszeni rodziców - mówił radny. Poparł go Mirosław Lenk, ale wyjaśnienia rzeczniczki magistratu wszystkich uspokoiły.

Radni Raciborza skrytykowali opłatę 2 zł za toaletę w Parku Jordanowskim
Lucyna Siwek rzeczniczka prasowa urzędu miasta w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej uznał, że 2 zł za jednorazowe skorzystanie z toalety na terenie nowego parku to dużo dla matki, która przyjdzie z dwójką czy trójką dzieci. - Dziecko zechce parę razy skorzystać i robi się kilkanaście złotych - zauważył Klima. Jego opinię poparł Mirosław Lenk, wskazując, że „dzieci chcą siku nie wtedy kiedy rodzic tego zechce tylko wtedy kiedy krzyczy: siku”. - To miejsce cieszy się ogromną popularnością. Myślę, że to nie będzie jakaś wielka strata dla miasta, żeby zrezygnować z poboru tej opłaty - powiedział na lipcowym posiedzeniu komisji gospodarki.

W dyskusję włączyła się rzeczniczka magistratu Lucyna Siwek, mówiąc, że w Parku (zwanym też ogródkiem) nie są pobierane opłaty, a automat z informacją o stawce jest wyłączony z użytku.

Lenk skwitował tę informację, że „to świetnie”, a Klima określił, że to „miły akcent na zakończenie obrad”. Henryk Mainusz skomentował: jak ktoś nadgorliwy wrzucał to jego strata. Prezydent Dariusz Polowy stwierdził, że na terenie Parku Jordanowskiego nie można pobierać opłat, bo obiekt powstał z unijnym dofinansowaniem i w projekcie nie zakładano takich rozwiązań.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.