Sobota, 12 czerwca 2021

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

RSS

Patrol

Nocny pościg za pijanym kierowcą z Raciborza. Pędził przez miasto z dużą prędkością [ZDJĘCIA]

23.07.2020 08:59 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 10:47

TEKST AKTUALIZOWANY

22 lipca po godz. 23.00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Nocny pościg za pijanym kierowcą z Raciborza. Pędził przez miasto z dużą prędkością [ZDJĘCIA]
Zdjęcia wykonane w miejscu zakończenia pościgu, gdzie zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko zaczęło się 22 lipca około godz. 23.00 na ulicy Ogrodowej w Raciborzu. To właśnie tam kierowca suzuki przyspieszył na widok policyjnego radiowozu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, których użyli mundurowi. Rozpoczął się kilkunastominutowy pościg, który zakończył się w rejonie skrzyżowania ulic Hulczyńskiej i Topolowej w Raciborzu, gdzie prowadzony jest remont drogi.

Okazało się, że kierujący suzuki 55-letni raciborzanin był pijany. Badanie wykazało u niego 1,55 promila alkoholu. W trakcie pościgu mężczyzna doprowadził również do kolizji z radiowozem, w następstwie czego dwóch policjantów doznało niegroźnych obrażeń.

Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwa to pięć lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres piętnastu lat.