Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Nie tylko chłopcy uwielbiają piłkę nożną [ZDJĘCIA]

22.07.2020 15:23 | 0 komentarzy | d

Przekonali się o tym organizatorzy Lata z biblioteką, którzy zaproponowali uczestnikom wakacyjnych zajęć zabawę z drużyną FC Soto Alto – bohaterami popularnej serii książek „Najfutbolniejsi” Roberto Santiago.

Nie tylko chłopcy uwielbiają piłkę nożną [ZDJĘCIA]
Akcje organizowane w ramach wakacyjnej akcji przez bibliotekę cieszą się popularnością wśród młodzieży/ fot. MiPBP Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Najfutbolniejsi” to dowcipna i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim - o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi. Liczący obecnie 12 tomów cykl opowiada o przygodach drużyny piłkarskiej FC Soto Alto, grającej w lidze siódemek.

Na początku zajęć w bibliotece dzieci poznały Łamagę – głównego bohatera, jego kolegów i koleżanki z drużyny oraz trenerów. Zaprezentowano także kolejne tomy serii. Następnie korzystając z ładnej pogody, przypomniano uczestnikom zabawy sprzed lat, takie jak „Raz, dwa trzy Flinston” czy „Pan Sobieski miał trzy pieski…”. Nie zabrakło pracy plastycznej - każdy z uczestników wykonał swoją spersonalizowaną sportową koszulkę.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 23 lipca o godz. 11.00. Tym razem organizatorzy i uczestnicy sięgną po klasykę i będą się bawić wspólnie z Tomkiem Sawyerem.

źródło: MiPBP Racibórz