Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Mobilne biuro programu Czyste Powietrze objeżdża Śląsk. Na trasie Radlin i Wodzisław Śl.

22.07.2020 09:07 | 4 komentarze | juk

Wystartowało Mobilne biuro programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dziś (22.07) odwiedzi Radlin, przyjedzie również do Wodzisławia Śl. i Rybnika.

Mobilne biuro programu Czyste Powietrze objeżdża Śląsk. Na trasie Radlin i Wodzisław Śl.
Spotkania w ramach Mobilnego biura programu Czyste Powietrze będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trasę po województwie śląskim ruszyło Mobilne biuro programu Czyste Powietrze. Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany kopciuchów. Pomogą również w wypełnianiu wniosków o dotacje, a przede wszystkim będzie możliwość ich złożenia na miejscu.

- Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – mówi Ministra Klimatu Michał Kurtyka, który jest inicjatorem przedsięwzięcia. Z kolei prezes katowickiego oddziału WFOŚiGW Tomasz Bednarek podkreśla, że wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie. Dlatego Mobilne biuro jest doskonałym rozwiązaniem.

W naszym regionie eksperci pojawia się trzykrotnie. Dziś (22.07) odwiedzą Radlin. Na parkingu obok Miejskiego Ośrodka Kultury oczekują na zainteresowanych między godz. 10.00 a 14.00. 28 lipca pojawią się w Rybniku na parkingu przy kampusie Zespołu Szkół Wyższych. Biuro będzie dostępne od godz. 9.00 do 13.00. Z kolei 31 lipca eksperci WFOŚiGW przyjadą na wodzisławski rynek. Dla mieszkańców będą dostępni w godz. od 10.00 do 14.00. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.