środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Umowa na przebudowę Bohaterów Warszawy w Rydułtowach podpisana

21.07.2020 15:36 | 0 komentarzy | juk

Już wkrótce ruszą prace związane z modernizacją ponad kilometrowego odcinka ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki i odwodnienie drogi.

Umowa na przebudowę Bohaterów Warszawy w Rydułtowach podpisana
Umowę na remont drogi podpisali starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz szef firmy Piotr Jojko. Towarzyszyli im m.in. burmistrz Rydułtów Marcin Połomski oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (21.07) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na realizację kolejnej powiatowej inwestycji drogowej współfinansowanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o modernizacji ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty z Gierałtowic. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę odcinka o długości prawie 1,2 km od ul. Plebiscytowej w kierunku Radlina, w tym wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, a także chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej oraz przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zgodnie z umową, którą w obecności m.in. burmistrza Rydułtów Marcina Połomskiego oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika, podpisali starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz szef firmy Piotr Jojko, drogowcy mają czas na wykonanie zadania do połowy listopada. Przekazanie placu budowy zaplanowano na przyszły tydzień.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 2,7 mln zł. Połowa zostanie sfinansowana z dotacji pozyskanej przez władze powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę pokryją z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Rydułtowy.