środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jak w Nędzy spędzają wakacje? [ZDJĘCIA]

20.07.2020 14:50 | 1 komentarz | d

– Trudno w to uwierzyć, ale za nami już połowa zajęć w ramach wakacyjnej akcji z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy – podsumowuje GCK. Co robiono w tym czasie?

Jak w Nędzy spędzają wakacje? [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy podczas wspólnie spędzonego czasu wzięli udział w warsztatach pt. „Cyrkowe czary mary”. W podróż w świat cyrku uczestników zabrali instruktorzy Magdalena Kelner-Papaj i Piotr Myszczyszyn. Po warsztatach kuglarskich dzieciaki uczestniczyły w zajęciach sportowych Jump & Fun prowadzonych na trampolinach przez wykwalifikowaną instruktorkę fitness Edytę Przybyłę. Zainteresowaniem cieszyła się rodzinna wycieczka rowerowa. Trasa biegła przez leśniczówkę w Krasiejowie, Wildek i Schlossberg. Z Góry Zamkowej uczestnicy wrócili do Nędzy. Przewodnikiem po pięknych, leśnych okolicach oraz lokalnej historii był Henryk Siedlaczek.

Od 13 lipca rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Las - survival dla dzieci”. Dzieci poznały praktyczne sposoby rozwiązywania problemów i pokonywania trudności, poznały również swoje mocne strony, zdobywając praktyczne umiejętności radzenia sobie w niecodziennej sytuacji. Była nauka i zastosowanie węzłów alpinistycznych, zjazd na tyrolce, budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska przy pomocy krzesiwa i kory, wspinaczka na największej ściance wspinaczkowej „Chwyciarnia” w Gliwicach oraz wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nędzy i spotkanie z policjantem. Nad całością, bezpieczeństwem i dyscypliną czuwali instruktorzy Michał Szewczyk, Irek Napiórkowski i pies Lara.

– Przed nami kolejne dwa tygodnie „Akcji Lato 2020 z GCK w Nędzy”. Zapraszamy na warsztaty wokalne pt. „Śpiewanie na polanie” - zajęcia poprowadzi Magdalena Wydryński, warsztaty taneczne „Break Dance” z Mateuszem Siepetowskim, animacje z Ciocią Klocią, rodzinny spływ kajakowy Meandrami Odry oraz na wycieczkę do Ogrodzieńca – zachęcają w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. TUTAJ szczegóły.

źródło: GCK Nędza, oprac. (d)

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.