Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Burmistrz Kuźni Raciborskiej i wójt Lysek z policyjnymi odznaczeniami

18.07.2020 10:47 | 0 komentarzy | mad

Doroczne Wojewódzkie Obchody Święta Policji przyniosły nie tylko odznaczenia dla mundurowych, ale także dwóch samorządowców z naszego regionu. 

Burmistrz Kuźni Raciborskiej i wójt Lysek z policyjnymi odznaczeniami
Burmistrz Paweł Macha i wójt Grzegorz Gryt odbierający medale z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztofa Justyńskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rola policji w czasie pandemii

Równo o godzinie 12.00, w piątek 17 lipca, w Auli im. Jana Kali w KWP w Katowicach rozpoczęły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej, niż w minionych latach. – Niemniej, mimo prostszej formy, uroczystość jak zawsze była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie – zauważa Komenda Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Komendant Krzysztof Justyński podkreślił rolę Policji w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. – Pomimo nowych obowiązków, które realizowali policjanci, byli oni zawsze tam, gdzie ich potrzebowano i oczekiwano. Bronili tak ważnych wartości, jak życie, zdrowie i mienie, co przełożyło się, na osiągniecie bardzo dobrych wyników – dodaje KWP w Katowicach. Szef śląskich policjantów zauważył również, że świętujemy również trzy ważne rocznice: 101. rocznicę powstania Policji Państwowej, 95. rocznicę służby kobiet w Policji i 30-lecie ustawy o Policji.

Natomiast obecni na uroczystości przedstawiciele wojewody śląskiego, marszałka województwa śląskiego i prezydenta Katowic, przekazywali w imieniu swoich szefów słowa uznania za trud i ryzyko, jakie, na co dzień ponoszą policjanci.

Medale, odznaczenia, akty mianowania i nagrody

Podczas ceremonii komendant wręczył 29 policjantom i pracownikom policji przyznawane przez Prezydenta RP Medale "Za Długoletnią Służbę". Spośród wyróżnionych medale złote otrzymali: podinsp. Sławomir Bylicki z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, podinsp. Katarzyna Zając z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, sierż. szt. Robert Górny z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Urszula Drabik – pracownik Wydziału Finansów KWP w Katowicach i Wanda Duniec - pracownik Wydziału Finansów KWP w Katowicach.

Następnie generał wręczył „Medale za Zasługi dla Policji”. Odznaczenie odebrali: Wójt gminy Lyski Grzegorz Gryt oraz burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wręczył 25 mundurowym nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaki "Zasłużony Policjant". Złotą odznaką wyróżnieni zostali: insp. Mariusz Krzystyniak - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, mł. insp. Grzegorza Pala – Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Katowicach, mł. insp. Joanna Świec-Rajca – Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach oraz mł. insp. Tomasz Ziółkowski – Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wręczył także akty mianowania na wyższe stopnie policyjne 24 policjantkom i policjantom. Spośród awansowanych na stopień inspektora policji mianowani zostali: mł. insp. Krzysztof Gałuszka – Komendant Miejski Policji w Jaworznie, mł. insp. Jarosław Grudziński – Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz mł. insp. Marcin Lemański – Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie.

Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród Prezydenta Katowic, które przekazał wiceprezydent Bogumił Sobula wraz z Komendantem Miejskim Policji w Katowicach oraz Dowódcą OPP. Nagrody otrzymało 6 policjantów służących w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach oraz w katowickiej komendzie miejskiej.

źródło: KWP Katowice, oprac. (mad)

Ludzie:

Grzegorz Gryt

Grzegorz Gryt

Wójt gminy Lyski

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.