środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

W Kuźni Raciborskiej trwa przebudowa przejścia dla pieszych. Ma być bezpieczniej

16.07.2020 11:12 | 0 komentarzy | mad

W Kuźni Raciborskiej rozpoczęły się prace związane z budową wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na jednym z przejść dla pieszych. Zadanie ma być gotowe do 29 września.

W Kuźni Raciborskiej trwa przebudowa przejścia dla pieszych. Ma być bezpieczniej
To tymczasowe przejście dla pieszych, powstało na wysokości placu Zwycięstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi przejście dla pieszych w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Kościelnej w ciągu drogi wojewódzkiej numer 425. Ze względu na to, że nie należy ono do bezpiecznych, zostanie zainstalowana tam sygnalizacja świetlna, a sama „zebra” przesunięta o kilka metrów dalej. To efekt starań Zarządu Osiedla Stara Kuźnia. Przypomnijmy, w drugiej połowie marca 2019 roku Zarząd wnioskował do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach m.in. o montaż przy tym przejściu sygnalizacji świetlnej. O pomoc poproszono również Michała Wosia, będącego wówczas członkiem zarządu województwa śląskiego. Wtedy zapadła decyzja, że przejście zostanie przesunięte o około 6 m w kierunku Solarni od dotychczasowej lokalizacji oraz zostanie wyposażone we wzbudzaną sygnalizację świetlną (czytaj więcej: Niebezpieczne przejście dla pieszych będzie bezpieczniejsze? Na to wygląda!).

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach jest już po wyłonieniu wykonawcy. W przetargu wystartowały trzy firmy. Wybrano tą, która jako jedyna mieściła się w zakładanym budżecie. Zamawiający planował przeznaczyć na inwestycję maksymalnie 316 tys. zł brutto. Zadaniem zajmuje się konsorcjum firm: Zakład Inżynierii Ruchu z Bytomia i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe z Bytomia. Koszt to nieco ponad 233 tys. zł brutto.

Przy przejściu rozpoczęły się już prace, wyznaczono również tymczasowe przejście dla pieszych na wysokości placu Zwycięstwa. Całość ma być gotowa do 29 września.